Karta SIM

Karta Simplus to "tożsamość" każdego Klienta sieci Plus. W Zestawie Simplus znajdziesz ją w specjalnie oznaczonej i zabezpieczonej kopercie wraz z kartką zawierającą kody PIN i PUK. Pamiętaj, aby uważnie przeczytać instrukcję obsługi telefonu. Po włożeniu do telefonu karty Simplus zostaniesz zidentyfikowany jako Klient sieci Plus.

Kod PIN i PUK

Kod PIN składa się z czterech cyfr, a kod PUK - z ośmiu cyfr. Dla zachowania całkowitej poufności numery te są zakryte specjalnym papierowym paskiem, który musisz oderwać wzdłuż perforacji.

Po włożeniu karty Simplus do telefonu na jego wyświetlaczu pojawi się polecenie: "WPROWADŹ PIN" ("PIN CODE"). Wpisz po kolei za pomocą klawiatury cyfry kodu PIN, a następnie naciśnij przycisk # (zapoznaj się ze szczegółową informacją w instrukcji obsługi swojego telefonu).

Pamiętaj: jeżeli trzy razy z rzędu błędnie wprowadzisz kod PIN, karta Simplus zostanie zablokowana. Aby odblokować kartę, wprowadź 8-cyfrowy kod PUK.

Pamiętaj: dziesięciokrotne błędne wprowadzenie kodu PUK spowoduje, że karta Simplus stanie się bezużyteczna, a pozostały limit na koncie Simplus zostanie utracony. W razie potrzeby zawsze możesz zmienić swój kod PIN, wprowadzając następującą kombinację znaków:

**04*staryPIN*nowyPIN*nowyPIN#

Kod PIN możesz również zmienić, korzystając z menu telefonu, zgodnie z opisem w instrukcji obsługi telefonu.

Swój nowy kod PIN zapamiętaj lub zapisz i nigdy nie przechowuj go wraz z telefonem, aby nikt nieupoważniony nie dzwonił z Twojego telefonu.

Jeżeli zgubiłeś numer PUK, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Simplus pod numerem 2601 z telefonu komórkowego w sieci Plus lub 0-22 607 16 01 z każdego telefonu. Biuro Obsługi Klienta znacznie lepiej rozwiąże Twój problem, jeżeli wcześniej wysłałeś wypełnioną Kartę Rejestracyjną Simplus.

Aby odblokować zablokowaną uprzednio kartę Simplus za pomocą kodu PUK, wprowadź następującą kombinację znaków (usługa dostępna jest dla telefonów marki Sagem i Motorola)::

**05*PUK*nowyPIN*nowyPIN#

Blokada karty Simplus

Telefon zakupiony w zestawie Simplus jest zabezpieczony blokadą, czyli tzw. SIM Lockiem, który umożliwia korzystanie z tego telefonu tylko Klientom sieci Plus.

Karta Mega 3

Karta Plus Mega 3 udostępnia Klientowi Simplus dodatkowe usługi, takie jak:

  • dostęp do serwisów informacyjnych (informacje, pogoda, sport) i rozrywkowych
  • Pilot Plus - usługę pozwalającą zlokalizować najbliższy bankomat, kino lub stację benzynową
  • Chat Plus
  • Gry SMS
  • obsługę konta Simplus Net przy pomocy telefonu

Menu z opcjami karty Plus Mega 3 znajdziesz w menu głównym telefonu albo jako opcję w menu Usługi Dodatkowe (w zależności od modelu telefonu).

Obsługa menu karty Mega 3

  • żądaną informację otrzymujesz SMS-em
  • w trakcie poruszania się po menu, karta Mega 3 może 'poprosić' Cię o wpisanie dodatkowych informacji (godzina i data).
  • jeśli w menu Mega 3 przed poleceniem występuje znak ">" oznacza to, że wybranie danej pozycji menu spowoduje wysłanie SMS-a do danej usługi sieci PlusGSM. Pozycje menu bez tego znaku zawierają podmenu lub dodatkowe pola do wypełnienia
  • niektóre telefony pozwalają na uzyskanie potwierdzenia zamiaru wysłania SMS-a przed jego wysłaniem z karty Mega 3.Jeżeli Twój telefon posiada taką funkcję, po aktywowaniu tej opcji, przed każdym wysłaniem SMS-a pojawi się prośba o potwierdzenie zamiaru jego wysłania

Ile to kosztuje?

Koszt wysłania SMS-a w ramach usług dostępnych dzięki Karcie Mega 3 jest
z reguły równy standardowej opłacie za SMS, zgodnej z Twoim planem taryfowym.
W przypadku wysłania wiadomości tekstowej w usłudze SMS Premium, której opłata
jest uzależniona od numeru, pod który wysyłasz wiadomość, zanim wiadomość zostanie
wysłana, Twój telefon spyta Cię: "Czy zgadzasz się na wysłanie SMS na nr 7XXX?". Stawki za wysłanie wiadomości tekstowej przy usłudze SMS Premium są zgodne z Cennikiem świadczenia usług telekomunikacyjnych Polkomtel S.A.

Lista telefonów nie współpracujacych z kartą Mega 3

Marka Modele
ERICSSON R250, GH688, 868, R380, SH 888
Motorola D160, D520, Star Tac 70, Star Tac 85, Star Tac 130, 8400, 8700, d460, Slim Lite
Nokia 2110, 5510, 6110, 8110, 8110i, 8810, 9000, 9110
Sagem MC815, RC712, RC715
Samsung SGH-600
Sony CMD-X2000
Telital GM220E
Panasonic EB-G 450, EB-G 520, EB-G 600